Ju jeni ketu :

Lojra me

 » Action games  » Lojërat mahjong  » Mahjong math

Mahjong math

Makinë ju nuk keni të instaluar Flash player, ju lutem Shkarko këtu
Info lojë : Mahjong math

Përshkrim : Math mahjong është një kombinim i matematikës dhe popullore lojë kineze mahjong. në këtë lojë palë do të jetë 2 vlera të barabarta. dmth 12 mund të çiftëzohet me 4 + 8 ju mund të hiqni blloqe çiftëzohet vetëm falas. blloku është i lirë, kur të paktën dy palët ngjitur janë të lirë. bomba mund të hiqni blloqe bllokuar.

ditë : Puzzle, words, flash, arsimore, math, shtim, chess, cards, reflektimin, jigsaw, tetris, matching, memory, quizz, numrat, letrat, tub, free, match 3, bllokon, mahjong, solitaire,

Kategori : » Lojërat mahjong

Luaj Totali : 5312

Kopjo në Blog : Mahjong math
Kopjo në Forum : Mahjong math

Advertisement